top of page

Тема. Складання таблиці множення числа 8. Розв'язування задач на дві і три дії.

Мета: скласти і засвоїти таблицю множення числа 8; продовжити формувати

вміння і навички розв'язування задач на дві-три дії, що включають

операцію збільшення чи зменшення числа на кілька одиниць чи в кілька

разів;

 розвивати логічне мислення, математичне мовлення, уміння

працювати самостійно, увагу;

виховувати цікавість до математики, старанність, бажання допомагати іншим,дисциплінованість.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: карта подорожі, скринька зі «скарбом», предметні малюнки, монети-піастри, комп’ютери, проектор, презентація до уроку, презентація «У пошуках скарбів.

Методи: ігровий, розповідь, пояснення, самостійна робота, ілюстративно-демонстраційні.

                                                                                    Хід уроку

І. Організаційна частина.

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

День тобі казковим буде!

На урок старання не забудьте взяти.

Сідайте рівненько, починаємо працювати.

 Діти я  знайшла на відпочинку стару карту (показую Сувій).

 Це карта піратських скарбів.

 

А хто такі пірати?

Пірати - це морські розбійники, безстрашні та нещадні. Вони нападали на морські судна, а награбовані багатства ховали на далеких незаселених островах. 

Сьогодні ми з вами вирушимо у мандрівку за цим скарбом.

Але знайте, що справжні моряки повинні багато знати і вміти ! Під час подорожі ви повинні бути активними, винахідливими, кмітливими!  

 

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 

Ми будемо складати таблицю множення числа 8, розв’язувати задачі та вирішувати приклади.          Дорога буде важкою і тому кожен повинен старанно працювати, допомагати один одному. Нам потрібно бути однією командою. - Чи готові ви до важких випробувань? Тоді вирушаємо.

 

На цьому кораблі ми попливемо.

 

 

 

З собою потрібно мати щоденник, підручник, ручку, олівець. На кожному кораблі ведуть бортовий журнал, в якому записують все, що відбувається під час подорожі. Ваші зошити сьогодні стануть такими бортовими журналами.

Приготувалися, на кораблі піднімаються вітрила . Ми розпочинаємо подорож. Попутного всім вітру!

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

По курсу бачу острів!

Це «Обчислювальний острів». Ми не зможемо його покинути , поки не виконаємо всі завдання.

 

Усний рахунок «Піратська квітка».

На пелюстках квітки – приклади. А ви добре знаєте таблицю?

Тоді нам легко буде виконати завдання. Я підходитиму до парти, ви відриваєте пелюсток і даєте відповідь.

Усні задачі

Скільки лапок у кожної з тварин?

Скільки лапок у 5 папужок?

Скільки лапок у 3 павучків?

Скільки лапок у 4 сонечок?

Скільки лапок у  7 мавпочок?                                 

Замініть приклади на додавання прикладами на множення.

5 + 5 + 5 +5 + 5

 7 + 7

8 + 8 + 8 + 8 + 8+ 8+ 8

9 + 9 + 9

Замініть множення додаванням.

6 * 3

5 * 6

8 * 4

4 * 3

Математичний диктант.

18 : 3 + 16                    49 : 7 + 25

7 • 6 – 20                      25 : 5 • 4

7 • 5 – 20                        7 • 7 - 30

Дивіться, що ми знайшли на острові...1 піастр, це гроші піратів, а позаду монети надпис: «Ви на вірному шляху, зробіть аналіз числа 8 і вирушайте на острів Нових знань.

Аналіз числа 8

Яке це число?

Утворіть двоцифрове число(88).

Скільки в ньому  одиниць?

Скільки в ньому  десятків?

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 

Ми у відкритому морі і наш корабель прямує до наступного острову – острову Нових знань. Саме тут ми повинні скласти таблицю множення числа 8

Складання таблиці множення числа 8 (на основі таблиці додавання)

8 + 8                                                8 • 2 = 16
8 + 8 + 8                                          8 • 3 = 24
8 + 8 + 8 + 8                                    8 • 4 = 32
8 + 8 + 8 + 8 + 8                              8 • 5 = 40
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8                        8 • 6 = 48
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8                  8 • 7 = 56
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8            8 • 8 = 64
8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8      8 • 9 = 72

Спостереження та порівняння.

– Як перевірити кожен результат таблиці множення числа 8? (Додаванням числа 8)
– На скільки збільшується кожен наступний добуток? (На 8)
– Який перший множник? (стале число 8)
– Другий множник? (збільшується на 1)
– Якими числами є добутки? (парними, двоцифровими)
– Що ви  ще помітили? ( деякі випадки нам уже знайомі)

Ви молодці діти ! Ми знайшли ще 1 піастр з надписом: «Ви гарно попрацювали, стомилися, вам треба гарно відпочити на острові Відпочинку..»

Фізкультхвилинка

Острів Відпочинку

Музична фізкультхвилинка про піратів.

А ось і ще 1 піастр: « Ви майже у цілі…Будьте уважні, попереду коралові рифи…»

V.  Закріплення  вивченого матеріалу.

Увага! Прямо по курсу – коралові рифи! Це приклади.

Давайте пригадаємо порядок дій у таких прикладах.

Що в прикладах виконується раніше множення і ділення, чи додавання івіднімання?

У якому порядку виконуємо дії?

Самостійна робота за варіантами

1 варіант – перші два стовпчики завдання №862

2 варіант – останні два стовпчики завдання №862

Перевірка.

Діти, ми отримали ще 1 піастр « Прямуйте на острів Задач»

Ми наближаємося до острову Задач.

Колективне розв’язування задачі №864

Читання задачі вчителем.

Читання задачі учнями.

Що відомо в задачі?

Прочитайте запитання задачі.

Який це тип задачі ?

Скільки дій в цій задачі ?

Складання умови , розв’язання.

1)24+6 = 30(ш.) – виготовив другий цех

2)24 +30 =54 (ш.) – виготовили два цеха разом

3)54 : 6 = 9(ш.) – навантажили на 1 автомобіль.

Складання виразу і відповіді.

 

Молодці діти, ми знайшли ще один піастр «Скарби на острові  Несподіванок»

Бачу острів Несподіванок. Наближаємося  до нього!

Ми знайшли скриню скарбів! (скринька з шоколадними монетками).

А відкриємо її , коли повернемося у порт «Школа».

VI. Підсумок уроку.

Ось ми і повернулися у порт «Школа». Шлях був нелегким, але ми досягли мети, склали таблицю множення числа 8, показали хороші знання ,  виявили над чим потрібно попрацювати.

Рефлексія.

– Що вам найбільше сподобалось на уроці?

 – Що запам’яталося?

– Що нового ви навчились робити сьогодні?

Сьогодні ви були справжні молодці і тому заслуговуєте на винагороду. Ось ключ і сундук зі скарбами, який ви сьогодні самі знайшли.

 

 

 

VІІ. Домашнє завдання.

Вдома повторити таблицю множення числа 8 , вирішити приклади № 868 та розв’язати задачу № 867.

Урок –подорож  з математики

« У пошуках піратських скарбів »

bottom of page